Održana pokazna vježba 2. OP-a na Japetiću

img9_20191022_1799398480

U nedjelju 20. listopada 2019. godine na području Japetića  održana je vježba vatrogasnih postrojbi 2. operativnog područja VZG Jastrebarsko.

Vježba je po prvi puta održana na području Japetića – Samoborsko gorje a u vježbi je sudjelovalo ukupno 40 vatrogasaca, članova vatrogasnih postrojbi  Sveta Jana, Belčići,  Dragovanšćak,  Volavje i  Petrovina te središnje postrojbe DVD-a Jastrebarsko. Taktički zadaci vježbe bili su podijeljeni u 4 sektora a obuhvaćali su potragu u šumi za više unesrećenih osoba, spašavanje unesrećene osobe s veće visine i iz nepristupačnog terena uz upotrebu  speleoalpinističke opreme, gašenje požara otvorenog prostora iz NV, slijetanje automobila sa ceste te spašavanje unesrećene osobe.  Zadaci su uspješno odrađeni  na zadovoljstvo zapovjednika 2. OP-a Mladena Cvetana koji je vježbom zapovjedao,  te istu osmislio u suradnji sa zamjenikom 2. OP-a Juricom Bošnjakom. Rad vatrogasnih postrojbi 2. OP-a VZG Jastrebarskog pohvalio je zamjenik gradonačelnika grada Jastrebarskog  Stipe Bučar koji je bio nazočan na vježbi. Cilj vježbe bia je provjera sustava zapovijedanja na intervencijama, korištenje sustava radio veza prilikom pretrage širokog područja uz moguće poteškoće zbog zahtjevnog terena te provjera ispravnosti vatrogasne opreme i tehnike koju posjeduju vatrogasne postrojbe.

Zapovjednik 2. OP-a

Mladen Cvetan